טיפים בהשכרת רכב

טיפים בהשכרת רכב

מי מאיתנו לא השכיר רכב בארץ או בחו"ל והכל עבר חלק ותקין… הבעיות מתחילות ברגע שיש משהו לא בסדר! פנצ'ר, תאונה, איחור או שירות לקוחות ירוד, ולכן חשוב להתכונן ולעשות שעורי בית רגע לפני בואכם לחברת ההשכרה, אתר קאר4רנט ריכז עבורכם את הטיפים החשובים ביותר בעולם השכרת הרכב. המאמר פתוח לתגובות ואנו נשמח לשמוע גם את הטיפים שלכם !

בחירת רכב וחברת ההשכרה

איזה רכב לבחור ?

רכב קטן וחסכוני, משפחתי ונוח או בכלל השכרת רכב מסחרי ? התאימו מראש את סוג הרכב לצורכי הנסיעה שלכם ובכך תחסכו זמן והוצאות.

סקר שוק

יש המון חברות השכרה בארץ ומומלץ לבצע סקר שוק מקיף, שימו לב שאתם מחשבים את המחיר המשוכלל הסופי הכולל מע"מ ותוספות. ההמלצה שלנו היא להשתמש באתר הטוב ביותר בארץ להשוואת מחירי השכרת רכב הלא הוא קאר-4-רנט, תהנו (:

תנאים והגבלות

ביטוח

הביטוח בהשכרת רכב כולל ביטוח חובה ומקיף, מרכיב ההשתתפות העצמית תגבה בתאונה או נזק, שוכר הרכב יישא בעלות הנזק המלאה במקרה שהנזק ללא כיסוי ביטוחי, לדוגמה צמיגים ומרכב תחתון.

השתתפות עצמית לכל אירוע

חשוב לדעת שבחברות ההשכרה ההשתתפות העצמית תגבה על כל אירוע בנפרד, יש להימנע מהמחשבה ש "אני יכול לדפוק את הרכב כמה שאני רוצה ואשלם רק השתתפות עצמית אחת" לדוגמא קרתה תאונה בחזית ובנוסף שברתם פנס אחורי ברברס, חברת ההשכרה תאורטית יכולה לגבות ממכם השתתפות עצמית עבור כל אירוע.

ביטול השתתפות עצמית

בחלק מחברות ההשכרה יציעו לכם לרכוש ביטול השתתפות עצמית שלמעשה מבטל את התשלום במקרה של נזק או תאונה, גובה דמי הביטול משתנה בין החברות השונות ולכן אנו ממליצים לבצע השוואת מחירים בסעיף חשוב זה.
שימו לב בחלק מהחברות הביטול לא מכסה מרכב תחתון צמיגים ושמשות.

נזקים קטנים

נזקים כגון שריטות, שברים או חוסרים למיניהם שאינם מגיעים לגובה ההשתתפות יגבו ע"י חברת ההשכרה לרוב במחיר הגבוה משמעותית ממחיר השוק.
ולכן מומלץ לברר עלויות ולבקש לתקן את הרכב בעצמכם במוסך שמקובל על חברת ההשכרה, גם אם תאלצו לשלם יום השכרה נוסף + תיקון הנזק, ברוב המקרים תחסכו לא מעט כסף.

עצה נוספת היא לא להתבייש להתמקח על גובה התיקון במקרה שאין אפשרות לתקן את הנזק בעצמכם, רוב החברות יסכימו להוריד את המחיר בזכות הלחץ שהפעלתם.

 

פיקדון

תנאי הכרחי להשכרת רכב הוא פיקדון בכרטיס אשראי של שוכר הרכב.
גובה הפיקדון מושפע מסוג הרכב ,תקופת ההשכרה ומתומחר שונה בין החברות השונות.

פיקדון האשראי תופס מסגרת ואינו חיוב בפועל, יש לבדוק שיש מסגרת פנויה לפני מועד ההשכרה.

הגבלת ק"מ

החיוב בגין חריגת ק"מ הוא מאוד גבוה ולכן יש להשתדל להחזיר את הרכב ללא חריגה, שימו לב לאותיות הקטנות במחירי מבצע, לרוב המחיר בא על חשבון הגבלת ק"מ. בהשכרת רכב לחודש יש הבדלים גדולים מאוד מבין החברות ולכן חשוב  לבדוק לא רק את המחיר אלא גם את הגבלת הק"מ.

דמי תדלוק

מדיניות חברות ההשכרה היא "קבל מלא תחזיר מלא"
במקרה של החזרת הרכב השכור עם מיכל דלק לא מלא יש לקחת בחשבון שחברות ההשכרה יחייבו את העלות המקסימלית של החוסר בדלק ובנוסף חיוב בגין דמי טיפול.
המלצתנו היא לאתר מראש את תחנות הדלק הקרובות לסניף ההחזרה ולהקצות זמן לטובת התדלוק. במידה וחברת ההשכרה תמסור לכם רכב לא מתודלק, יש להתעקש על קבלת רכב מתודלק מלא, היות שקשה להחזיר את אותה כמות הדלק כפי שהרכב נמסר ובכך תמנעו מחיוב מיותר.

כבישי אגרה

מתכננים נסיעה בכביש אגרה? יש לעשות מנוי על הרכב השכור בכדי שהחיוב עבור הנסיעה ישולם ישירות על ידכם ולא יגיע לחברת ההשכרה ובכך תמנעו מתשלום נוסף בגין דמי טיפול.

דו"חות וקנסות ברכב שכור

קיבלתם דו"ח חניה? נקנסתם ע"י שוטר? אל תתעצלו ושלמו מיד, במידה והדו"ח הגיעה לחברת ההשכרה תחויבו בעלות הסבת הדו"ח.

 

נהג נוסף

הביטוח בחוזה הסטנדרטי הוא עבור נהג יחיד בלבד, אם ברצונכם לחלוק את הנסיעה עם נהג נוסף יש לעדכן את חברת ההשכרה לפני עליית הנהג הנוסף לכביש,
במידה ולא עדכנתם את חברת ההשכרה על תוספת נהג, לא יחול על הנהג הנוסף כיסוי ביטוחי בעת תאונה או נזק.

תוספות

נהג צעיר

תוספת עבור נהג צעיר חלה לרוב על נהגים מתחת לגיל 24 וכרוכה בתשלום נוסף, קיים תעריף שונה בין חברה לחברה, דבר העשוי להשפיע על מחיר ההשכרה הסופי.
שימו לב שבחלק מהחברות כלל לא ניתן לשכור רכב לנהג שגילו מתחת לגיל 24.

כיסא תינוק

התוספת עבור כיסא תינוק/בוסטר מאוד גבוהה ליום השכרה, במידה וההשכרה היא מספר ימים, מצטברת לכם הוצאה גבוהה ומיותרת שמקבילה לעלות של כיסא, מומלץ לבוא עם כיסא תינוק מהבית.

 

GPS

עלות התוספת ליום נע בין 30-50 ₪, היום שלרובנו יש טלפון חכם ההוצאה עבור GPS  מיותרת לחלוטין.

מסירה והחזרת הרכב השכור

קבלת הרכב השכור

בעת קבלת הרכב השכור נציג ההשכרה ימלא טופס מסירה המכיל את פרטי הרכב והנזקים הקיימים. ההמלצה היא לצלם את נזקי הרכב מבפנים ומבחוץ כולל מד הק"מ וכמות הדלק.
בנוסף מומלץ להניע את הרכב ולשמוע שאין רעש מוזרים ואו נורות שרופות. לפני עזיבתכם את סניף ההשכרה אל תשכחו קוד הנעה ומספרי טלפון חשובים.

החזרת הרכב השכור

לעיתים תהליך החזרת הרכב מתארך, לכן תכננו את מסלול החזרה מראש ותקצו זמן לטובת החזרת הרכב, בדקו שלא שכחתם חפצים אישיים. יש להקפיד על קבלת טופס החזרה המוכיח שהרכב הוחזר תקין, במידה ואין אפשרות כזו מכל סיבה שהיא, יש לצלם את הרכב מבפנים ומבחוץ.

מאמרים נוספים